טיפים לעיצוב חדרי ילדים

ביקשתם טיפים לחדרי ילדים? בבקשה, בואו ניגש ישר לעניין:

טיפ ראשון:
העיצוב הוא פועל יוצא של תכנון מקדים עד לפרטים הקטנים, איכות ומבחר חומרי הגלם ורמת ייצור גבוהה ביותר. שלושת מרכיבים אלה משפיעים ישירות עד כמה עיצוב חדר הילדים בפועל תואם את התמונה שראיתם לנגד עיניכם. ובהזדמנות זו טיפ קטן אך חשוב: אל כל אלה נוסף מרכיב נוסף שאינו קשור לעיצוב חדר הילדים אבל בהחלט חשוב להחלטת הקניה – האחריות והשירות שניתנים לכם לאחר קניה

יש סיבה טובה מדוע דווקא זה תוכנו של הטיפ הראשון:

אי אפשר לראות את העיצוב כחלק עצמאי ונפרד מתהליך עיצוב חדר הילדים. עיצוב בנוי מאלפי פריטים ופרטים שאמורים כמעשה פאזל להתאחד לתמונה אחת מושלמת. כך, עיצוב מתייחס גם לפרקטיקה שחדר הילדים אמור ליישם. פתרונות אחסון, פינות עבודה, גודל, מידות וסוג תאורה טבעית. עיצוב תלוי בחומרי הגלם. לא כל סוג עץ מתאים בתכונותיו (קשה כמו טיק רך כמו אורן…) לכל סגנון עיצובי. עיצוב לא עומד בכוחות עצמו. הוא צריך ‘לשבת’ על מוצר חזק ועמיד. עיצוב משתתף גם בהתאמת פריטי בטיחות כמו מעקה מיטה או פירזול דלתות ומגרות ב”טריקה שקטה”. גם אלה צריכים להשתלב במראה הכללי.

אז מהם הכלים בעזרתם תוכלו לוודא שהתמונה שראיתם והמציאות שקיבלתם זהות?
כדי להקל עליכם נגיש רשימת נושאים שיש לשאול את עצמכם בבית ובנקודות המכירה בהן תבקרו . אלה, יסייעו לכם לבחור את חדר הילדים המעוצב בדיוק לצורך , לטעם ולסגנון העיצובי המועדף עליכם.

טיפ שני:
חומר הגלם הוא הגורם הראשון שיש לברר עליו פרטים – הוא השלד של הגוף. האם מדובר בחומרי גלם בעלי תקינת איכות? חשוב לשים לב סוג וטיב העץ (תמיד עדיף עץ מלא על עץ מעובד גם אם למעובד יש תקן), לכלי הפרזול (עמידה בתקינה בינלאומית מעידה גם על טיב ואיכות המוצר), הצבע (יש צבעים שמותאמים לרהיטי ילדים ויש צבעים ‘רגילים’), ו… לא פחות חשוב – המזרן. תמיד עדיף מזרן בריאותי.

טיפ שלישי:
היכן מיוצרים הרהיטים – לא רק הילדים גם הרהיטים צריכים ‘אבא ואמא’
זו כמובן החלטה שלכם היכן לקנות ומה אבל לא חשוב לכם לדעת אם הרהיטים מיוצרים כאן בארץ ושיש כתובת ישירה לפנות אליה בעת הצורך או שמדובר ביצרן מהשטחים או אף רחוק מכך בסין.

טיפ רביעי:
תכנון מקדים ומי המתכננים – אדריכלי פנים? מעצבי רהיטים? או… אחר?
כל חדר מעוצב נולד מתכנון שמשקלל נתונים כמו: גודלו של החדר, צורתו, הצד אליו הוא פונה (קיר חיצוני או פנימי), התאורה הטבעית ועוד פרמטרים רבים. רק אז אפשר לגשת לתכנון ועיצוב הרהיטים. בפרט כשמדובר בחדרי ילדים צריך להתייחס אל ניצול אופטימלי של חללי האחסון, גובהם (מדובר בילדים…), שטחי הכנת שיעורים, מיקום המחשב/טלוויזיה, פינת המשחקים, מה התחביבים של הילד ואיך ניתן לשלבם בעיצוב בחדר… ויש עוד נקודה חשובה: ילדים אוהבים להשתולל והרהיטים במקרים רבות משתתפים במשחק, מה לעשות, ככה זה ילדים. ברור מכאן שלעמידות רהיטי הילדים ולחוזק החומר ממנו הם עשויים יש משמעות קריטית בבחירתם. ראה טיפ מס’ 2.

טיפ חמישי:
התאמה אישית – אחרת איך חדר הילדים יענה לצורך הפרקטי וליופי העיצובי?
נקודה חשובה. היכולת של היצרן להתאים את הסגנון או הדגם שבחרתם למידות הדרושות, לגודל החדר, וגם… כן… גם לרצונות של ילדכם שרואים פחות פרקטיקה ויותר צבע, סגנון וצורה. הרי בסופו של יום זה החדר שלו והוא צריך להרגיש בו נוח ו”כמו בבית”.

טיפ שישי:
הסגנון, הדגם, הצבע… הגלריה. הנה הגענו למה שכולם רואים במילה עיצוב. הכל סבבאבוש (כמו שאומרים הזאטוטים). חומרי הגלם, היצרן, התכנון, ההתאמה האישית? זה הזמן לבחור את הסגנון המתאים, את הקו העיצובי, את הצבעים, את פריטי הריהוט לחדר הילדים.

תבחנו את גלריית הדגמים, את הסגנונות, את שילובי הצבעים, את פריטי העיצוב כמו וילון לחלון, מדפים, הארונות, המיטה… תשאבו רעיונות – סמנו את ה’נראים’ לכם ביותר. תעשו רשימה של תחביבי הילד, עיסוקיו, הצבעים האהובים עליו (בנים? בנות?) או עליה, נקודות שחשוב לכם ולילדכם, מה הייתם רוצים שהחדר יכיל, סדרי עדיפויות מה יותר חשוב מה פחות. מסתבר שלא רק הילדים צריכים להכין שיעורי בית.

תמיר קידס עיצוב חדרי ילדים ונוער

סגירת תפריט
×
×

עגלת קניות